Klinikánk páciensei közül többen vállalkoztak már arra, hogy elmeséljék történetüket és azt, milyen utat jártak be addig, amíg végre megérkezett a várva várt kisbaba a családba. A történetekhez kapcsolódóan nagyon sok kérdés érkezett hozzánk olyan pároktól, akik még az út elején járnak, és akiknek ismeretlen még a lombikkezelések világa.
Az egyik ilyen pár, aki a Versys Clinics-nél kezdte el a meddőségi kivizsgálásokat, Sára és Gergő volt. Ők is olvasták korábban a Versys Blogon a pácienseink beszámolóit, és elmondásuk szerint sok erőt merítettek azokból, ezért vállalkoztak arra, hogy blogunkon megosszák történetüket, hogy az érdeklődők jobban belelássanak a lombikkezelések folyamatába.
Sára és Gergő története – a korábbiakkal ellentétben – tehát még csak most kezdődik. Az elkövetkezendő hónapokban el fogjuk kísérni őket életük talán legmeghatározóbb útján, amiről blogunkon olvashatják majd a beszámolót.
Sára és Gergő története – 1. rész
Sára 34, Gergő pedig 35 éves volt, amikor találkoztak. Két év ismertség után döntöttek úgy, hogy összeházasodnak és rögtön bele is vágnak a családalapításba. „Mindkettőnk szülei fiatalon vállaltak bennünket, és szerencsére mindkettőnknek élnek még a nagyszülei is. Nagyon fontos volt nekünk, hogy a mi gyerekeink is megtapasztalják azt, milyen csodálatos egy ilyen szerető és nagy családban felnőni, így nem akartunk várni.
Az esküvő után szinte azonnal leálltunk a fogamzásgátlóval és hagytuk, hogy megtörténjen az, amire mindketten vágyunk. Kezdetben nem igazán foglalkoztam a dologgal, úgy gondoltam, hogy biztosan bekopogtat a gólya hozzánk egy pár hónap múlva. Egy fél év telt el talán, amikor elkezdtem észrevenni, hogy rendszertelenebbé kezd válni a menstruációm, rövidebbek ciklusaim. Furcsállottam a dolgot, mert mindig óramű pontossággal, 28 napos ciklusaim voltak, szemben a mostani 24-25 naposokkal, de biztos voltam abban, hogy ez azért történik, mert leálltam a fogamzásgátló szedésével. Egy év sikertelen próbálkozás után, és az egyre rövidebb ciklusaim miatt felkerestem a nőgyógyászomat. Egyáltalán nem aggódtam, de az éves szűrővizsgálatom úgyis esedékes volt, így elmondtam neki, hogy már egy éve próbálkozunk. Így utólag tudom, hogy milyen nagy szerencsém volt, hogy a doktornő nem legyintett, és nem mondta, hogy biztosan minden rendben van, hiszen fiatalok vagyunk. Ehelyett a szokásos szűrővizsgálatnál összetettebb és kiterjedtebb vizsgálatokat végzett nálam. Mivel az ultrahang vizsgálaton a doktornő a petefészkem tüszőállományát kevesebbnek látta, elküldött egy menstruációs ciklushoz kötött vérvételre. A következő ciklusom 2-5 napja között és a 21. napon kellett vérvételre mennem. Egy hét múlva kellett volna visszatelefonálnom az eredményekért, de egyik nap ő hívott engem és kérte, hogy menjek be hozzá. Nagyon megijedtem, mert tudtam, hogy valami nincs rendben.
Munka után besiettem a rendelőjébe, a doktornő elmondta, hogy a vérvétel eredménye nem lett jó, olyan hormoneltéréseim vannak, amelyek korai petefészek-kimerülésre utalnak. Ez magyarázatot adhat a ciklusom lerövidülésére, és ennek a következménye lehet az is, hogy nem sikerül teherbe esnem. Mondanom sem kell, hogy megfordult velem a világ. Nem is tudom hogyan értem haza. Egész úton azon gondolkodtam, hogyan fogom ezt elmondani a férjemnek, és egyáltalán mi lesz most így velünk és a családalapítási terveinkkel? Gergő már otthon volt és látta, hogy valami nincs rendben. Vettem egy nagy levegőt és elmondtam neki, amit nekem is mondott az orvos. Az első döbbenet után záporoztak a kérdései felém én pedig ekkor döbbentem rá, hogy a nagy ijedtségben mennyi mindent nem kérdeztem meg a doktornőtől. Rögtön felhívtuk, és másnapra kaptunk is egy időpontot. Együtt mentünk el hozzá, és vittük az előre felírt kérdéseinket is.
A doktornő nagyon kedves volt. Sokat segített, hogy őszintén beszélt velünk, elmondta a lehetőségeket. Azt javasolta nekünk, hogy ne várjuk, mert az idő ellenünk dolgozik, és keressünk fel egy meddőségi specialistát, ott leszünk a legjobb kezekben. Ő Dr. Vereczkey Attilát és a Versys Clinics-et javasolta. Hozzátette, hogy itt nincs ugyan állami finanszírozás, de az eredmények jóval magasabbak a hazai átlagnál és nemzetközi színvonalon folyik a betegek ellátása.
Nagyon sok volt mindent egyszerre megemészteni, nem is nagyon tudtam egy pár napig a jövővel foglalkozni. Féltem attól nagyon, hogy mi lesz velünk, ki fog-e tartani mellettem Gergő. Ő persze próbálta tartani bennem a lelket, de láttam rajta, hogy nagyon megviseli ez a hír őt is. Gergő elmondta, hogy nem adhatjuk fel, és ő mindent meg fog tenni azért, hogy a legjobb orvost megtaláljuk. Ő volt az, aki akkurátusan elkezdett utána olvasni a betegségemnek, és aki feltérképezte az állami és a magán meddőségi klinikákat is. Mivel tudtuk, hogy sok pénzről van szó, és hogy nem szabad sokáig várnunk, három intézetet választottunk ki: a legnagyobb állami meddőségi központ mellett két magánklinikát is felkerestünk, amelynek egyike volt a doktornő által is ajánlott Versys Clinics. Nem akarom hosszasan mesélni a többi klinikáról a tapasztalatainkat, hiszen egy találkozó alapján nem lenne fair „ítéletet” mondani senkiről sem. Én csak azt tudom elmondani, hogy a kicsit hosszadalmasra sikeredett várakozás ellenére, a Versysnél éreztük csak azt, hogy igazi partnerként kezelnek. Természetesen az is fontos volt, hogy ők nyíltan vállalják az eredményeket, és nem félnek a komoly, a klinika szakmai működését érintő kérdésektől sem. Azt láttam, hogy a doktor úr értékelte azt, hogy mi utánanéztünk a dolgoknak, és releváns kérdéseket tettünk fel. A másik két helyen ezt nagyon nem nézték jó szemmel…
A Versys Clinics melletti döntésünket csak úgy tudtuk meghozni, hogy a családunk vállalta, hogy segítenek bennünket, és ha szükség lesz rá, akkor anyagilag is támogatnak minket. Szerencsére most még nincs szükségünk erre, de a tudat, hogy ők is ott állnak mögöttünk, nagyon sok erőt ad nekünk.
Most itt tartunk, nemsokára kezdődnek a kivizsgálások. Ezekre azért van újra szükség, mivel a korábbi kivizsgálásaim már több mint 3 hónapja voltak. Meglepődtem elsőre azon, hogy Gergőnek is el kell mennie egy alapos kivizsgálásra, de a doktor úr elmondta, hogy erre azért van szükség, mert a sikeres kezeléshez tudnunk kell, hogy nála is rendben vannak-e a dolgok. Ezen vizsgálatok után fog majd az kiderülni, hogy milyen további szakorvosi konzultációkra lesz szükség. Nagyon vegyes érzéseim vannak: félek is az eredményektől, de tudni is akarom azt, hogy mire számíthatok. A doktor úr nagyon bizakodó, és ez erőt ad nekem. Remélem a következő beszámolónkban jó híreket oszthatunk majd meg!"